يکشنبه ٢٦ خرداد ١٣٩٨ - 
1
 
منو اصلی
عنوان

نوبت دهی تلفنی

77686035

77686025

******سامانه گوياي نوبت دهي تلفني ******* شايان ذکر است جهت رزرو تلفني درمانگاه به صورت گويا باثبت کد ملي و شماره تلفن همراه بيمار، به صورت شبانه روزي امکان پذير مي باشد. *******شماره تماس:  77686035 یا 7768602

صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم تکریم و معارفه ریاست بیمارستان طرفه برگزار شد/دکترآقاجانی: برنامه توسعه علمی دانشگاه با عنوان «حاکمیت آکادمیک» ابلاغ می شود

در این مراسم از خدمات دکتر محمد فقیهی در مدت تصدی ریاست بیمارستان تقدیر و دکتر سعید کریمی به عنوان سرپرست جدید بیمارستان معرفی شد.
دکتر فقیهی رییس سابق مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی طرفه در این مراسم با اشاره به ایجاد ظرفیت های جدید در روند توسعه درمان بیمارستان و تداوم این مسیر اظهار داشت: با همت همه همکاران و هماهنگی و همکاری با رییس جدید بیمارستان این کار مهم در توسعه خدمات درمانی امکان پذیر است.
وی با اشاره به سوابق خدمتی خود گفت: در طی این سال ها با همه سختی ها و دشواری ها موفق شده ایم رو به جلو حرکت کنیم و این روحیه را در دوران خدمت به سایر نقاط کشور تسری دهیم و از این طریق موفق شدیم با خودباوری و توسعه دانش و تکنولوژی پزشکی و تلاش متخصصان بومی در رفع نیازهای حوزه سلامت گام های موثری برداریم.
رییس سابق بیمارستان طرفه آینده نگری را ضرورتی انکار ناپذیر عنوان کرد و افزود: زیر ساخت ها متناسب با افزایش جمعیت، اپیدمیک شدن برخی بیماری ها و سایر مولفه های حوزه سلامت باید تامین شود.
دکتر فقیهی همچنین با اشاره به نقش موثر خیرین در توسعه فضاهای درمانی در بیمارستان طرفه، گفت: با برقراری ارتباط موثر با خیرین حوزه سلامت موفق شدیم اتاق های عمل، بخش های بستری، اورژانس و سایر زیرساخت های دیگر را در طی سال های گذشته بهسازی و بازسازی کنیم و همه این اقدامات در کنار خدمات فوق تخصصی، بیمارستان طرفه را به عنوان یک از قطب های چشم پزشکی در کشور مطرح کرده است.
بهبود کیفی و کمی خدمات، از مهمترین اهداف سرپرست جدید بیمارستان طرفه
دکتر کریمی سرپرست جدید بیمارستان نیز در این مراسم ضمن قدردانی از اعتماد دکتر آقاجانی رییس دانشگاه به نیروهای جوان برای اداره مراکز درمانی، بر تقویت همکاری با اساتید و اعضای هیئت علمی در راستای تحقق اهداف دانشگاه و این مرکز درمانی تاکید کرد.
دکتر کریمی همچنین ضمن قدردانی از دکتر فقیهی تلاش های وی را در توسعه بخش های درمانی بیمارستان موثر اعلام کرد.
وی با اشاره به جایگاه بیمارستان طرفه در ارائه خدمات تخصصی، گفت: این مرکز به لحاظ جغرافیایی در منطقه استراتژیکی واقع شده و بیماران از سراسر کشور به آن مراجعه می کنند؛ به همین منظور تمام تلاش خود را برای ارتقای این جایگاه به کار خواهیم بست.
سرپرست جدید مرکز طرفه در ادامه به مهمترین اهداف اجرایی خود اشاره کرد و بهبود خدمات درمانی به بیماران به لحاظ کمی و کیفی را مهمترین هدف این مرکز عنوان کرد و اظهار داشت: با کمک همه همکاران و کادر درمانی مرکز باید خدمات را به گونه ای ارائه دهیم که بیمار جز رنج بیماری درد دیگری نداشته باشد که آن هم باید با تلاش کادر درمانی مرتفع شود.
ایجاد امید و انگیزه در بین کارکنان یکی دیگر از مهمترین اهدافی بود که دکتر کریمی به آن اشاره کرد و در ادامه گفت: کادر درمان در طی سال های خدمت فرا گرفته اند که حتی در سخت ترین شرایط باید بهترین باشند و بهترین خدمات را ارائه دهند.
وی در ادامه گفت: فاخر و پیشرو بودن بیمارستان در ارائه خدمات، هدف و افتخار همه کارکنان است که با تلاش جمعی باید به آن دست پیدا کنیم.
سرپرست جدید بیمارستان طرفه ضمن اعلام پیشرفت های صورت گرفته در بخش چشم پزشکی بیمارستان خواستار توسعه سایر خدمات در بخش های دیگر شد.
وی اظهار داشت: با تقویت سایر بخش های درمانی شاهد رشد در همه ابعاد خواهیم بود.
دکتر کریمی مشارکت اجتماعی و توسعه خدمات سلامت را نیز یکی از اهداف مهم خود عنوان و بر احداث و تکمیل بخش های درمانی بیمارستان با استفاده از همراهی خیرین حوزه سلامت تاکید کرد.
سرپرست جدید مرکز درمانی طرفه با اشاره به برگزاری مستمر کمیته بهره وری در بیمارستان، حرکت در مسیر سیاست های دانشگاه و ارتقای شاخص های کیفی عملکرد بیمارستان را ضروری دانست.
دکتر کریمی اطلاع رسانی مطلوب در حوزه خدمات تخصصی و فوق تخصصی مرکز طرفه را راهکار مناسبی برای بهره مندی حداکثری شهروندان از این خدمات عنوان کرد.
تاکید رییس دانشگاه به تمرکز گروه چشم پزشکی بر افق های منطقه ای و بین المللی
دکتر آقاجانی رییس دانشگاه، در این مراسم ضمن قدردانی از تلاش های دکتر فقیهی و سپاسگزاری از دکتر کریمی به علت قبول مسئولیت سرپرستی بیمارستان طرفه که در منطقه ای با تراکم بالا واقع شده است، افزود: این جمعیت قابلیت دریافت خدمات تخصصی تر را دارند و توسعه خدمات درمانی در این مرکز یک نیاز مهم است.
وی با اشاره به اینکه باید نحوه ارائه خدمت در بیمارستان طرفه به اطلاع مردم برسد، ادامه داد: خدمت رسانی به شیوه مطلوب، یک تبلیغ است و برای معرفی آن نیز باید از تمامی ابزارها استفاده شود.
دکتر آقاجانی از تدوین راهکارهایی برای بهبود وضعیت بیمارستان ها در دانشگاه خبر داد و عنوان کرد: طی این بررسی ها، آسیب شناسی خوبی از چالش های بیمارستان ها نیز صورت گرفته است.
رییس دانشگاه با اشاره به لزوم استفاده بهتر از نیروی انسانی و منابع مالی، تصریح کرد: حدود ۱۰۰ برنامه برای بهبود امور کلی بیمارستان ها و ۱۰۰ برنامه اختصاصی برای اداره مطلوب تر بیمارستان ها تدوین شده است که در نهایت با اجرای آن مردم باید افزایش کیفیت خدمت رسانی را حس کنند. در این شرایط باید از منابع موجود حداکثر استفاده صورت گیرد.
به گفته وی، با مطالعه شاخص های کلیدی عملکرد متوجه می شویم که بسیاری از ظرفیت های موجود مورد استفاده قرار نگرفته است.
رییس دانشگاه موفقیت و پیشرفت دکتر کریمی را در گرو همراهی و همگامی همه کارکنان دانست و عنوان کرد: با ترسیم مسیر روشن، امید بستن به آینده راحت تر است.
برنامه توسعه علمی دانشگاه با عنوان «حاکمیت آکادمیک» ابلاغ می شود
دکتر آقاجانی با بیان اینکه در حوزه آموزشی نیز برنامه جامعی تدارک دیده شده است، گفت: دانشگاه برنامه توسعه علمی تحت عنوان حاکمیت آکادمیک را همزمان با برنامه ارتقای بهره وری آغاز کرده است. برنامه جامع حاکمیت آکادمیک نیز با بیش از ۷ ماه تلاش مداوم و آسیب شناسی ۱۰۵ گروه آموزشی، حداکثر تا یک ماه آینده، ابلاغ خواهد شد.
ریاست دانشگاه با اشاره به اینکه گروه چشم بالاترین رتبه علمی را در میان گروه های آموزشی دارد، ادامه داد: این موضوع افتخاری برای بیمارستان طرفه است، از طرفی دیگر گروه آموزشی چشم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در کشور به عنوان یک مرجع شناخته می شود.
دکتر آقاجانی در ادامه به تمرکز گروه چشم پزشکی بر افق های منطقه ای و بین المللی تاکید کرد و نقش خیرین، شهرداری و سایر سازمان های مرتبط در توسعه زیرساخت های درمانی بیمارستان طرفه را پررنگ دانست.
وی در خصوص ارتقای بهره وری در این مرکز، ادامه داد: در این راستا لازم است فعالیت های بیمارستان با تعداد کارکنان تطبیق داده شود. هر عضوی از خانواده دانشگاه و بیمارستان در جایگاه خود باید بیشتر تلاش کنند.
رییس دانشگاه با اشاره به پیشرفت و توسعه بخش چشم مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی طرفه، اظهار کرد: سایر بخش ها نیز باید به همین میزان پیشرفت داشته باشند تا توازن ارائه خدمات در بیمارستان حاکم شود و مجموعه های کلینیکی، پاراکلینیکی وسایر بخش ها بیش از پیش توسعه یابند. 
شایان ذکر است در پایان این مراسم، دکتر آقاجانی به همراه معاونان درمان و توسعه مدیریت و منابع دانشگاه و همچنین سرپرست جدید بیمارستان از مرکز جدید اورژانس، CCu، اتاق های عمل و مرکز تخصصی معلینه چشم مرکز درمانی طرفه بازدید کرد.


١٠:١٩ - دوشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٦٣٤٢٨    /    تعداد نمایش : ٤٥٧خروج
مرکز پزشکی آموزشی در مانی طرفه
آدرس : تهران - میدان بهارستان ,خیابان ابن سینا, روبروی سازمان تبلیغات اسلامی

تلفن :77626550 الی 9
پست الکترونیک :TorfeHospital@sbmu.ac.i
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.