شنبه ٠٥ بهمن ١٣٩٨ - 
1
 
منو اصلی
عنوان

نوبت دهی تلفنی

77686035

77686025

******سامانه گوياي نوبت دهي تلفني ******* شايان ذکر است جهت رزرو تلفني درمانگاه به صورت گويا باثبت کد ملي و شماره تلفن همراه بيمار، به صورت شبانه روزي امکان پذير مي باشد. *******شماره تماس:  77686035 یا 7768602

صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم گرامیداشت هفته بسیج

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی رییس دانشگاه در مراسم گرامیداشت هفته بسیج که امروز در سالن ابن سینای دانشکده پزشکی برگزار شد، فعالیت بسیجیانی که در سیل سال ۹۸ و زلزله کرمانشاه خدمت رسانی کرده اند و همچنین خدمات بسیجیان دانشگاه را که با فعالیت در مواکب بهداشتی به زائران اربعین خدمات بهداشتی و درمانی ارائه کرده اند را بسیار ارزشمند و شایسته تقدیر توصیف کرد.

 

وی همچنین ضمن گرامی داشت جایگاه ایثار گران و خانواده شهدای بسیج دانشگاه، یادآور شد: بسیج دانشگاه در سیل اخیر کشور در عرصه خدمت رسانی به مردم پرونده مشعشعی را از خود به یادگار گذاشته است.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: همچنین در زلزله کرمانشاه پیشتازی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه شهید بهشتی در انجام حرکت های امدادی نشان دهنده عزم بلند بسیجیان دانشگاه در عرصه های خدمت رسانی است.

 

دکتر زالی با اشاره به اعزام یک تیم مستتقل در قالب مواکب بهداشتی برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران اربعین، این اقدام بسیج جامعه پزشکی  دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را افتخاری برای دانشگاه توصیف کرد.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۴ هزار و ۶۰۰ بسیجی فعال در بسیج جامعه پزشکی دانشگاه وجود دارد، گفت: همچنین ۴۴۰ عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی عضو بسیج جامعه پزشکی هستند.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین از اجرای طرح حلقه صالحین  که برای ارتقای معنوی همکاران بسیجی دانشگاه اجرا می شود ابراز رضایت و خرسندی کرد.

 

دکتر زالی در ادامه طرح شهید رهنمون را طرحی بسیار مترقی توصیف کرد و گفت: مشارکت در این طرح که طرح بسیار خوبی برای ارائه خدمات بهداشتی با عالی ترین کیفیت در مناطق محروم است، می تواند طعم شیرین خدمت رسانی را به کام جوانان بچشاند.

 

وی با بیان اینکه دانشگاه از برگزاری چنین طرح هایی حمایت می کند، ادامه داد: همچنین دانشگاه برای تبیین مفاهیم مختلف بسیج و ارتقای سطح تئوریک طرح اندیشه ورزی را شکل داده است که در آن با یک نگاه علمی، مسائل واکاوی، تبیین و علت شناسی می شوند.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به چهل سالگی بسیج، بسیج را شجره طیبه انقلاب اسلامی توصیف کرد و گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب که مقام معظم رهبری به عنوان نقشه راه ترسیم کرده اند، به علم آموزی و پژوهش توجه ویژه شده است.

 

دکتر زالی اضافه کرد: بسیجیان پیشتاز در بزنگاه دوم انقلاب می توانند حرکت های پرشور و جهادی را رقم بزنند.

 

وی در ادامه با گرامی داشت یاد شهید قاسمی از شهدای مدافع حرم، اظهار کرد: این شهید جوانی بسیار ساعی و توانمند بود که در یک حرکت ارزنده در مسیر جابه جایی چند بیمار از بیمارستانی صحرایی به حلب به شهادت رسید.

 

رییس دانشگاه نوع شهادت وی را بسیار درس آموز توصیف کرد و گفت: زندگی این شهید علی رغم سن کمی که داشت، بسیار پربرکت و پر از فضیلت است.

 

دکتر زالی اظهار کرد: بسط بسیج جامعه پزشکی در دانشگاه ما به خوبی انجام گرفته است و امیدواریم بسیج کماکان بتواند کارنامه مشعشعی از خود به یادگار بگذارد.

 

وی در بخش دیگری از این مراسم به قرائت پیام دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به مناسبت گرامی داشت هفته بسیج پرداخت.

 

در این پیام آمده است:

«بسم رب الشهدا و الصدیقین

در هفته بسیج درود می فرستیم به روح آسمانی همه شهدای بسیج، آنان که شاگردان راستین مدرسه عشق و دلدادگی به آرمان های انقلاب و شیفتگان شهادت در راه دین و وطن بودند.

در این روزهای روحانی درود می فرستیم به روح پر فتوح امام راحل که مدرسه عشق را بر عاشقان بسیج گشود و تجدید بیعت می کنیم با رهبر فرزانه انقلاب که خود را با افتخار بسیجی می دانند.

اگر بپذیریم که بسیجی یعنی عاشق خدمت به مردم و آرمان های انقلاب که همانا حمایت از محرومین و رسیدگی به دردمندان است.  لشکر عظیمی از بسیجیان را در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داریم که در سخت ترین شرایط که دشمنان کشور مردم شریف و نیازمندمان را به تاوان ایستادگی در مواضع عزت، سربلندی و عدم تمکین از ظلم و زورگویی از حیاتی ترین نیازهای دارویی و تجهیزاتی محروم کرده اند در کنار مردم با همه کمبود ها جهاد گرانه تلاش می کنند تا دردمندی بی مداوا نماند و نیازمندی به دلیل کمبود دارو و امکانات مورد نیازش سرگردان نشود، اداره شرایط موجود در این مجموعه به جز تمسک به شیوه های بسیجی و استفاده از تجارب رزمندگان دفاع مقدس میسر نبود.

ضمن تبریک این ایام خجسته که یادآور ایثار و از خود گذشتگی همه بسیجیان در همه عرصه های خدمت است امیدوارم با مشارکت و بهره گیری از درس های مدرسه عاشقان بسیج بتوانیم در کنار هم با عبور از روزهای سخت از مرزهای ایثار، پاکیزگی، خودکفایی و شرف با عزت و سربلندی پاسداری کنیم .

دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی»

 

در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین فرهاد زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با ذکر خاطره ای از رشادت های یکی از شهدای بسیج در دفاع مقدس، تصریح کرد: باید همواره به یاد داشته باشیم که عزت و شکوه کشور با پرداخت بهای سنگینی به دست آمده است.

 

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری، بصیرت، اخلاص و عمل به موقع و به اندازه را از شاخص های یک بسیجی دانست و تاکید کرد: یک بسیجی واقعی باید علاوه بر پاک سرشتی و ایمان بصیرت داشته باشد.

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با اشاره به اقدام مقام معظم رهبری درباره افزایش قیمت بنزین، یادآور شد: صحبت های حضرت آقا در روز یکشنبه که نشان دهنده تصمیم گیری بجا و به موقع  ایشان بود، یکی از شکوهمندترین اقدامات مقام معظم رهبری بود که با چند جمله کشور را از بحران نجات دادند.

 

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری با این اقدام تصمیم سران سه قوه را که با انجام کارشناسی های لازم اتخاذ شده بود، محفوظ نگاه داشت، افزود: ایشان با همین خط مشی در فتنه ۸۸ نیز از جایگاه های قانونی نظام دفاع کرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین فرهاد زاده با تاکید بر اینکه اعتراض و مطالبه گری بجاست اما آشوب در کشور جایی ندارد، بر ضرورت و اهمیت بصیرت تاکید کرد.

 

در بخش دیگری از این مراسم که با شعار ۴۰ سال خدمت، جهاد و شهادت برگزار شد، تعدادی از ایثارگران و خانواده شهدای دانشگاه، بسیجیان پرتلاشی که  به سیل زدگان سال ۹۸ و زلزله زدگان کرمانشاه امداد رسانی کرده اند و بسیجیانی که در ارائه خدمت به زائران اربعین در قالب مواکب بهداشتی تلاش کرده اند مورد تکریم و تقدیر قرار گرفتند.

 


٠٩:٥٤ - دوشنبه ٤ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٥٥٠٣    /    تعداد نمایش : ٩٥خروج
مرکز پزشکی آموزشی در مانی طرفه
آدرس : تهران - میدان بهارستان ,خیابان ابن سینا, روبروی سازمان تبلیغات اسلامی

تلفن :77626550 الی 9
پست الکترونیک :TorfeHospital@sbmu.ac.i
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.