******سامانه گوياي نوبت دهي تلفني ******* شايان ذکر است جهت رزرو تلفني درمانگاه به صورت گويا باثبت کد ملي و شماره تلفن همراه بيمار، به صورت شبانه روزي امکان پذير مي باشد. *******شماره تماس:  77686035 یا 7768602

منو اصلی
عنوان

نوبت دهی تلفنی

77686035

77686025

 
 

بیمارستان طرفه با داشتن تجهیزات مدرن و پیشرفته و فراهم نمودن جدیدترین فناوری های علمی جهان همگام با تکنولوژی های بین المللی آمادگی ارائه خدمات چشم پزشکی ، بینائی سنجی و پاراکلینیک  را در بالاترین سطح کیفی دارد . تجهیزات پاراکلینیک موجود شامل دستگاه های تشخیصی پریمتری ، پنتاکم ، توپوگرافی ، IOL Master،B Scan، A Scan، UBM، پاکی متری ، اسپکولارمیکروسکوپی ، OCT، EDI،  فلوئورسین آنژیوگرافی ، فوندوس فوتوگرافی و سینوپتوفور می باشد .

 

پریمتری :

یکی از تجهیزات عمده تشخیص گلوکوم ( آب سیاه ) و پیشرفت آن ، بیماری های نورولوژی و نوروافتالمولوژی ، . . . پریمتری یا اندازه گیری میدان بینایی می باشد . در گلوکوم قبل از اینکه دید بیمار کاهش پیدا کند میدان بینایی او دچار اختلال می شود و این میدان تنگ تر و تنگ تر می شود . در مراحل ابتدایی بیمار قادر به تشخیص این اختلال نمی باشد ولی این دستگاه قادر است این عارضه را در مراحل اولیه تشخیص دهد . این دستگاه همچنین در تشخیص انواع بیماری های اعصاب چشم و راه های بینایی در مغز کاربرد دارد .

توپوگرافی :

با کمک این دستگاه ارزیابی دقیق از قسمت قدامی قرنیه چشم و احتمال وجود قوز قرنیه  ( کراتوکونوس ) فراهم می شود .

پنتاکم :

یک دستگاه توموگرافی بسیار پیشرفته می باشد که علاوه بر سطح جلوی قرنیه ، سطح خلفی آن را نیز بررسی می کند . با این دستگاه می توان ضخامت قرنیه را در نقاط متعدد اندازه گیری کرد و همچنین عمق اتاق قدامی را ارزیابی کرد . یکی از مراحل مهم تشخیصی قبل از عمل لیزیک بررسی وضعیت قرنیه توسط دستگاه پنتاکم می باشد .

 IOL Master:

به کمک این دستگاه می توان بدون تماس با چشم اقدام به اندازه گیری طول قدامی –خلفی چشم و انحنای قرنیه کرد و در نهایت نمره لنز داخل چشمی ( جایگزین عدسی ) مورد نیاز بیمارانی که عمل آب مروارید دارند را محاسبه کرد .

A Scan(بیومتری):

با این دستگاه و به روش تماس به کمک امواج اولتراسونیک طول قدامی خلفی کره چشم اندازه گیری شده و لنز داخل چشمی مناسب جهت عمل آب مروارید محاسبه می گردد.

B Scan(سونوگرافی):

با کمک امواج اولتراسونیک آناتومی و شکل داخل چشم را مشخص می کند . بنابراین در مواردی که مانعی برای ارزیابی شبکیه وجود دارد ( مانند آب مروارید شدید یا خونریزی زجاجیه و . . . ) اطلاعات دقیقی از شبکیه به ما می دهد . همچنین اطلاعات دقیقی از تومورهای چشمی می دهد .

UBM:

سیستم سونوگرافی قسمت قدامی و خلفی چشم می باشد. بر خلاف اولتراسونوگرافی که فقط برای بررسی خلفی چشم می باشد در این سیستم از صوت با فرکانس بالا استفاده شده  و وضعیت عدسی ، عنبیه ، قرنیه ، اتاقک قدامی ، زاویه چشم ، جسم مژگانی و ویتره و شبکیه بررسی می شود . در مواردی مانند کیست یا ملانوم عنبیه و جسم مژگانی و چسبندگی های خلفی نیز کاربرد دارد.

پاکیمتری :

این دستگاه با استفاده از امواج صوتی که به چشم می فرستد و بازتاب آن را می گیرد

می تواند با دقت بالا ضخامت قرنیه را اندازه بگیرد . اندازه گیری ضخامت قرنیه در بررسی قبل از اعمال جراحی رفرکتیو و همچنین در ارزیابی فشار داخل چشمی به ویژه در بیماران گلوکوم کاربرد دارد .

اسپکولارمیکروسکوپی :

برای بررسی سلول های سطح خلفی قرنیه ( آندوتلیوم ) استفاده می شود . سلامت این سلول ها نقش عمده ای در سلامت و شفافیت قرنیه دارند . قبل از انجام اعمال داخل چشمی باید از سلامتی این لایه از قرنیه اطمینان حاصل کرد .

سیناپتوفور :

این دستگاه در تشخیص و درمان انواع انحرافات چشمی بخصوص در کودکان کاربرد دارد .. . . . . .

واحد اپتومتری

در این واحد با همکاری7 نفر از کارشناسان اپتومتری خدمات ذیل ارائه می گردد :

1-   بینایی سنجی و تعیین نمره عینک در تمام گروه های سنی ( اطفال و بزرگسالان )

2-   انجام تمرینات ارتوپتیک

3-   تعیین و تجویز کنتاکت لنز ( نرم و سخت )

4-   انجام آزمایشات پاراکلینیک اعم از پریمتری ، پاکی متری ، توپوگرافی ، پنتاکم و . . .

 

ساعات فعالیت : شنبه الی چهارشنبه  صبح ها : 8 لغایت 13

                    بعدظهر ها : 14 لغایت 15:30

                   پنجشنبه ها : از ساعت 8:30 لغایت 13

تلفن تماس جهت نوبت دهی :  9  -77626550  داخلی  246 و 247

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی طرفه
آدرس : تهران ، میدان بهارستان ,خیابان ابن سینا, روبروی سازمان تبلیغات اسلامی

تلفن : 7762655 الی 9
ایمیل: Torfehospital@sbmu.ac.ir


 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.